Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kaiser Chiefs - Yours Truly, Angry Mob

15. 4. 2007
Obrazek O tom, jak je těžké natočit po vynikajícím debutu druhé album, bylo napsáno již tisíce článků. Abych to zestručnil, obvyklé možnosti jsou v zásadě dvě. Buď úspěšná mladá kapela podlehne tlaku a pokusí se vědomě překonat sama sebe (přičemž si zpravidla vyláme zuby), anebo prostě veškerá očekávání ignoruje a natočí dvojku (ať už dobrou nebo špatnou) bez křeče. Kaiser Chiefs šli naštěstí druhou cestou.
Po úspěchu Employment, ze kterého pochízejí hity jako I Predict a Riot nebo Saturday Night, se tahle britská pětice (která s lehce otylým zpěvákem nepůsobí vůbec hvězdně) uvedla jako typický britský pop, vyžívající se ve skočných rytmech, hrátkách se slovy (suchý humor, znáte to...) a nakažlivě zpěvných refrénech. Tahle tradice se pochopitelně táhne od šedesátých let. Někdy funguje jako v případě Beatles po celém světě, jindy neprorazí za hranice Británie (jako třeba u nedocenitelných Madness). Kaiser Chief jsou někde mezi. Nejsou "rooneyovsky" nepochopitelným britským fenoménem, ale ani nedisponují tak silnou mezinárodní přitažlivostí, aby se jednou dostali do stjné ligy jako U2 nebo Robbie Williams.
Yours Truly výše uvedené pocity nikam neposouvá. Je to uvolněnánahrávka s dostatkem energie a originality, aby uspokojila již získané fanoušky. Je natočená s očekáváním plných arén a stadionů, s melodiemi, které promění řev davu v jeden hlas. A není rozhodně natočená tak, aby se vnucovala rádiím v USA nebo kontinentální Evropě. Občas převažuje pocit určité jednotvárnosti, jako by Kaiser Chiefs vyčerpali nápady a museli opakovat úspěšné vzorce s malými obměnami. Stále však znějí svěže, a pokud jste založením britofil (základem je, že víte, kdo jsou Madness a máte je alespoň trošku rádi), pak si tuhle "těžkou" dvojku asi oblíbíte.

7/10

Ruby

Heat Dies Down
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář