Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alanis Morrissette - Jagged Little Pill Acoustic

27. 6. 2007
ObrazekVezmeme-li v potaz, že Alanis Morrissette strávila posledních deset let nuděním každého posluchače, který udělal tu chybu a koupil si jednu z jejich řadovek, je těžké si vybavit, že kdysi vydala skutečně zajímavou a nápaditou desku jménem Jagged Little Pill. Už tam jsme sice mohli zaznamenat některé varovné příznaky (obludně do sebe zahleděné texty, tendence donekonečna opakovat zdařilé motivy), ale nelze popřít, že muzika měla šťávu a energie z ní sršela na všechny strany. Jagged Little Pill je jedním z nejúspěšnějších alb všech dob (přes 30 miliónů prodaných nosičů), což nejspíš dodalo Alanis odvahu ponořit se hluboko do svého jednotvárného monologu v pozdějších letech. A u příležitosti kulatého jubilea svého monumentálního pomníku se odvážila k té největší chybě své kariéry: nahrát akustickou verzi Jagged Little Pill.
Největší hity trpí nejvíce. Hand In My Pocket ztrácí naivní šarm originálu a ve vyumělkované přehnaně zvonivé verzi zní jako produkce z televizní estrády. Ještě horší je záznam zběsilého mordu majstrštyku You Oughta Know. Původně působivě citlivá a přímočaře křiklavá věc se proměnila v nepřesvědčivou nudu. Snad jen patrně nejlepší píseň celé její kariéry, ironická Ironic, přežila řádění akustických maniaků bez újmy a možná že bez řvavých kytar zní ještě pohodověji. Mezi další zdařilé remaky patří dvojice Perfect a Forgiven – asi hlavně proto, že už v původní verzi šlo o téměř akustické skladby.
Pár poslouchatelných písní však nemůže zastínit fakt, že Jagged Little Pill Acoustic patří mezi nejnesnesitelnější a nejnesmyslnější alba letošního roku. Je jako symbol nespravedlivého úspěchu.

3/10
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

....

(anonim, 28. 9. 2007 13:28)

myslim, ze o jeji muzice vis absolutni hovno. tak, prosim vrat se k recenzovani tvych "tetrisu"
zdar