Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkrocená hora

13. 4. 2007
Obrazek Režisérovi Ang Leemu se v tomto filmu podařilo trefit jak do vkusu masového diváka, tak i do nálady filmových akademiků. Tento "úspěch" má na svědomí v podstatě jediný faktor - Lee zvolil téma, které si v současné době nedovolí nikdo příliš kritizovat. Jinak je ale jeho dvouhodinové dílo plné nudy, patosu a motivů, které zůstaly na půli cesty.
Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů - rančera a kovboje, kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. (vydíte ten patos?)
Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gylenhaal) se seznámí ve Wyomingu, kde pracují jako kovbojové na hoře Brokeback. Brzy se stávají nejlepšími přáteli. Na konci léta jejich práce končí a každý jde svou cestou. Ennis zůstává ve Wyomingu, kde se ožení s Almou, která mu porodí dvě dcery. Jack zase odjíždí do Texasu, kde se zamiluje do královny rodea Lureen. Uběhnou čtyři roky, když Ennis dostane od Jacka zprávu, že se chystá přijet do Wyomingu...

4/10
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář