Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stepfordské paničky

26. 5. 2007
Remake stejnojmenného filmu Bryana Forbese z roku 1975 podle knihy Iry Levina (Rosemary má děťátko) není "pouhým" remakem, ale převádí film ze žánru thrilleru do komedie, jde tedy o dost velký zásah. Pokusil se o něj režisér Frank Oz a do hlavní role obsadil populární a většinou vynikající Nicole Kidmanovou. Původní verze se snažila reagovat především na nastupující feminismus. Nová verze se soustředí na jeho důsledky. Úspěšné televizní prezidentce Joanne (Kidmanová) zruší majitel televize její "zábavné" pořady poté, kdy jeden z jejich účastníků nevydrží ztrátu manželky a postřílí několik lidí. Joanne se najednou zhroutí celý život, a tak se její manžel Walter (Matthew Broderick) rozhodne přestěhovat se někam jinam. Tím místem se stává Stepford, dokonalé město, "o krok napřed", kdesi v Connecticutu. Po chvíli však zjistíme, že dokonalé jsou jen stepfordské manželky, zatímco jejich manželé jsou tlupou "buranů". Právě v rozporu mezi stepfordskými ženami a muži je skryto tajemství tohoto místa, které se pokusí Joanne, spolu s odvázanou postarší hippie Bobbie Markowitzovou (Bette Midler), a homosexuálem Rogerem Bannisterem (Roger Bart) odhalit. Oba se v průběhu děje změní ve svůj přesný opak, a tak Joanne nezbývá než vyřešit záhadu sama. Klíčem k tajemství se zdá být Asociace stepfordských mužů, v níž se všichni muži, včetně Waltera, cítí lépe než doma.
Přestože nejde o komedii nijak nápaditou, množství odkazů na současnou společnost, kde "ženy se stávají muži, a muži se proto musí stát bohy", kde se konzum stává smyslem života, a také opět skvělá Nicole Kidmanová, dělají tuto komedii vcelku zábavnou.
Největším problémem filmu je tak především spíše klesající kvalita. Nejlepší je na začátku, kdy Joanne představuje nové formáty reality show, a nejhorší na svém konci, kdy se zápletka zkomplikuje a stane se až zbytečně překombinovanou.

6/10
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

....

(veruuu, 9. 3. 2008 18:23)

mě se to líbilo pěkně švihlý :-D

...

(Maky, 30. 5. 2007 22:33)

jaKo fAkt dOst pOmaTenEj fIlm..