Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skrytá identita

13. 4. 2007
Obrazek Režisér Martin Scorsese, který se proslavil mimo jiné nesmrtelnými díly Zuřící býk, Casino nebo Mafiáni, tentokrát sáhl poměrně nečekaně po látce, která již byla zfilmována. A to hongkongskými tvůrci v trilogii akčních krimi Volavka. Překvapující je také volba scénáristy Williama Monahana, z jehož pera vzešel neskutečný "blábol" Království nebeské. Ale Scorsese je Scorsese, a tak se nemusíte bát, že by Skrytá identita byla selankou klouzající po povrchu. Naopak. O co je tento film proti originálu pomalejší a s minimem akce, o to více jde do hloubky charakterů.
Příběh je zasazen do Bostonu, kde právě zuří válka s organizovaným zločinem. Tajný policista Billy Costigan (Leonardo DiCaprio) je pověřen úkolem infiltrovat se do zločinecké sítě, které předsedá boss Costello (Jack Nicholson). Billy si brzy získá Costellovu důvěru, jenže je tu také Colin Sullivan (Matt Damon), který se pro změnu infiltroval do policejní složky, aby tam získával pro zločinecký syndikát cenné informace.
Film trvá přes dvě a půl hodiny a vzhledem k překombinovanému závěru je tato stopáž skutečně přehnaná. Na druhou stranu tato délka dává Scorsesemu prostor pečlivě budovat příběh a povahy hlavních hrdinů. A právě tri DiCaprio, Damon, Nicholson dodává filmu neopakovatelné kouzlo a dramatickou jiskru. Společně tvoří trojlístek, který se neustále prolíná, aby nakonec vyústil do tragického závěru.
Kromě již zmíněných hereckých výkonů se o spád stará také notná dávky černého humoru, kterou Scorsese trefně koření jinak seriózní příběh. Zajímavý je také pohled do útrob jednotky pro zvláštní vyšetřování, kde by se mohly ambice jednotlivých zaměstnanců sekat kosou.

8/10
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář