Jdi na obsah Jdi na menu
 


Piráti z Karibiku: Na konci světa

21. 8. 2007
Od uvedení dvojky uplynulo devět měsíců a nikdo nemá důvod pochybovat, že trojka bude stejně úsoěšná jako předchozí dva díly. Už jenom proto, že se na place sešel úplně stejný tým, navíc díky pirátským čachrům okořeněný o postavy, které už se dávno vydaly na onen svět.
Příběhu přesto zcela přirozeně kraluje ústřední trojice - Will Turner (Orlando Bloo), Elizabeth Swann (Keira Knightley) a Jack Sparrow (Johnny Depp). Ptáte se, co tam zase dělá Jack, když měl v závěru dvojky osudově smrtelné dostaveníčko s Krakenem? Hloupá otázka. Jste přece uprostřed pouťové atrakce, kterou pouze režisér Gore Verbinski a producent Jerry Bruckheimer přetavili k obrazu současného masového diváka. A tak další velkolepé dobrodružství může začít, tentokrát v dobách, kdy piráty celého světa čeká období temna. Lord Breckett se právě zmocnil bájné lodi Bludný Holanďan a jejího pomstychtivého kapitána Davyho Jonese a začal pomocí nich plnit ďábelský plán - nezastavitelný koráb na jeho rozkaz křižuje všechna pozemská moře a nelítostně likniduje vše, na co narazí.
Pirátská trojka v sobě spojuje všechny klady i zápory předchozích dílů. Filmaři opět servírují neúnosně dlouhou stopáž, která divákovi nejednou otevírá pomyslné nůžky v kapse. Opět je zde celá řada nedotažených motivů a překombinovaných zápletek, které zmizí ze scény stejně rychle jako bludný holanďan z místa bitvy. Opět je zde ale velkolepá výprava, která scénáristické nesmysly na řadě míst překryje neprodyšným pláštěm čiré zábavy.
Piráti na konci světa jsou tak přesně takoví, jaké je chtějí diváci mít. Na jedné straně neučesaně drsní a páchnoucí zradou, na druhé potom komediálně roztomilí, překvapivě hrdinští a nakonec i citlivě romantičtí. A navíc s Keithem Richardsem v jedné z epizodních rolí!

6/10
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

shit

(veruuu, 9. 3. 2008 18:22)

větší debilitu než jakou byli Piráti 3 sem v životě neviděla! Děj celého filmu byl totálně mimo! Vůbec mi to nedávalo smysl! říká to víc lidí, takže nejsem sama :-)