Jdi na obsah Jdi na menu
 


3-iron

23. 6. 2007
Obrazek Za snímek 3-iron získal jeho režisér Kim Ki-duk v Benátkách cenu za režii a kritiky je považován za jeden z jeho nejlepších filmů vůbec. Českému divákovi již není Kimova tvorba zcela neznámá. Film Ostrov se objevil v jedné z kolekcí Projektu 100 a stejně jako ve světě u něj při brutálních krvavých scénách omdlévali i čeští diváci. Druhé setkání s jeho tvorbou přinesl meditativní snímek Jaro, léto, podzim, zima... jaro. V 3-iron režisér navazuje spíše na klidnější snímky své produkce, nicméně i zde mohou diváka šokovat některé násilné scény, prováděné tentokrát za pomocí golfového míčku.
Hlavním hrdinou filmu je mladý muž, který se vyzná v zámečnickém umění, a tak po své lsti, kdy na kliky domů navěsí nabídky jakési restaurace, aby zjistil, zda je někdo doma, pronikne do cizího obydlí, aby ho sám na čas využil. Není to ale žádný zloděj ani chuligán, a tak nechává byt po použití ve stejném stavu, v jakém do něj přišel, někdy dokonce uklidí, vypere nebo spraví rozbité věci. Jednoho dne však narazí na nešťastnou dívku, bývalou modelku, šikanovanou svým manželem. Manžela tedy při jeho návratu domů a pokusu zmlátit manželku odrovná několika přesně mířenými ranami golfovým míčkem, uteče s ní a zasvětí ji do svého životního stylu. V třetí třetině filmu je však mladík zadržen a uvězněn a manželka vrácena svému milému manželovi. V tu chvíli se začnou dít divné věci, když se mladík ve svém vězení pomalu naučí být "duchem" a navštěvuje své bývalé hostitele, aby s nimi ještě chvíli, před návratem ke své milované, pobyl.
Romantické drama, které se odehrává téměř beze slov, je velmi příjemným pokoukáním. Často groteskní situace plynule přecházejí k dramatu, a divákovi tak občas zamrzá úsměv na rtech. 3-iron rozhodně patří k těm zajímavějším Kimovým filmům, v žádném případě nezklame ty, kteří ve filmu hledají i nějaké to zamyšlení.

8/10
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář